تئوری انتخاب عمومی در حمل و نقل جاده ای

چاپ

آنچه که زود سپری شد فضای احساسی و حال و هوای انتخابات بود لیکن اراده و خواست مردم ، مردانه وارد میدان شدن و تداوم پیروزی‌ها است . پس هوشمندانه مدیریت کنیم . درمناظره ها همگان خوب اعلام نمودند که راهکار برون رفت از وضعیت فعلی ، افزایش تولید است . لیکن بایستی به یاد آورد که پیشینیان هم بر همین موضوع تاکید داشتند لیکن چه شد که به این وضعیت سخت گرفتار شدیم ! آنچه در تولید و افزایش آن مهمتر بنظر می رسد، "بهره‌وری " است و تا زمانی که به علم روز بسیج نشویم ، محال است که تولید ما اثربخش باشد . چه بسا اینکه امروز قاچاق آجیل آن هم به صورت چمدانی با دلار ۲۰واندی هزار تومان به کشور ، صدای تولیدکنندگان آجیل را در آورده است . بسیار جای تاسف دارد محصولی که با یارانه هایی که از جیب مردم تولید می‌شود ، باز هم  به قیمت گرانتر از واردات دربازارمشاهده می شود !

ادامه مطلب

مهندسی ترافیک

چاپ

مهندسی ترافیک

مهندسي ترافيك بخشي از مهندسي حمل و نقل است كه به مباحثي درخصوص برنامه ريزي، طراحي و عمليات ترافيكي راه ها و شبكه ارتباطي مي پردازد. طبق تعريف پروفسور W.R.Blunden «مهندسي ترافيك علم اندازه گيري آمد و شد و سفر، مطالعه قوانين مربوط به جريان ترافيك و توليد ترافيك و كاربرد اين معلومات به صورت علمي و تخصصي، براي برنامه ريزي، طراحي، و عملكرد مناسب سيستم ترافيك به منظور ايجاد حركات مؤثر ايمن براي جابه جايي افراد و كالا مي باشد.»
لذا مهندسي ترافيك شامل كليه اجزايي است كه به نحوي با جريان ترافيك و توليد آن در ارتباط هستند و استفاده كنندگان از راه، وسيله نقليه، مشخصات جريان ترافيك، ظرفيت جاده ها، حمل و نقل عمومي، پاركينگ ها، تابلوها، علائم و چراغ هاي راهنمايي، پايانه ها، تصادفات و ايمني، كاربري اراضي، همه و همه زيربخش هايي از مهندسي ترافيك هستند.

 

ادامه مطلب

تماس با ما

88983197