• پنجره ای رو به افق

  پنجره ای رو به افق

 • هزينه هاي ناوگان حمل و نقل عمومي

  هزينه هاي ناوگان حمل و نقل عمومي

  و تأثير نوسانات بهاي سوخت بر اقتصاد ملي

هيچ چيز به خودي خود خوب يا بد نيست. فكر ما آن را خوب يا بد جلوه گر مي سازد.      امام علي(ع)   خردمند بر سعي و عمل خويش تكيه مي كند و جاهل بر آرزوي خويش       امام علي (ع)   كسيكه در آموخته هاي خود بسيار بينديشد دانش خود را استوار مي سازد و به فهم مطالبي كه نمي فهمد نايل مي گردد      امام علي (ع)   خوشبختي شكل ظاهري ايمان است، تا ايمان و اميد و سخت كوشي نباشد، هيچ كاري را نمي توان انجام داد       هلن كلر   تمام پيشرفتهاي عالمگير خود را مديون تفكر منظم و ياد داشت بردراي دقيق هستم.          اديسون   فكر كردن، سخت ترين كار بشر است.        انيشتين   راحت از رنج طلب، هركه را رنج بيش، گنج بيش.         خواجه عبداله انصاري   راز موفقيت آن است كه شغل را جزء تفريحات قرار دهيم.       مارك تواين   بزرگترين اختلاف بين انسان و حيوان در فهم و درك فكر نيست بلكه در داشتن اراده و اختيار است.       روسو   آنچه مي كنيد شما را بيشتر معرفي مي كند، تا آنچه مي گوييد.         ديل كارنگي   اگر گوينده دانايي نيستي، شنونده پذيرا باش.        امام علي (ع)   افسوس هاي گذشته را در دل خود بيدار مكن كه تورا از استقبال پيروزي هايي كه در پيش داري باز مي دارد.        امام علي (ع)   با حق به صدق، با خلق به انصاف، با نفس به قهر، با كودكان به شفقت، با دوستان به نصيحت، با جاهلان به سكوت، با عاقلان به اشارت و با علماء به تواضع.     خواجه عبداله انصاري   تا تو مرا بدخواهي و خود را نيك نه مرا بد آيد و نه ترا نيك.        خواجه عبداله انصاري   جز راست نبايد گفت هر راست نشايد گفت.         خواجه عبداله انصاري   كسيكه حديث ما را نقل كند تا دل هاي شيعيان (و ساير مردم) از آن قدرتي بگيرد مقامش از هزار عابد بالاتر است.                  امام صادق (ص)   در دنيا لذتي نيست كه با لذت مطالعه برابري كند.         حضرت محمد(ص)   خداوند بوسيله علم اطاعت مي شود و با علم عبادت مي شود. خير دنيا و آخرت با علم است و شر دنيا و آخرت براثر جهل است.       شكسپير    كسيكه خود را از تجربه بي نياز بداند نسبت به عواقب امور نابينا خواهد بود.          امام علي(ع)   از عقل هدايت و راهنمايي بخواهيد تا به رشد و كمال خويش نايل گرديد و از فرمانش سرپيچي نكنيد كه نادم و پشيمان خواهد شد.          حضرت محمد (ص)  

مطالب ویژه

 • تئوری انتخاب عمومی در حمل و نقل جاده ای

  آنچه که زود سپری شد فضای احساسی و حال و هوای انتخابات بود لیکن اراده و خواست مردم ، مردانه وارد میدان شدن و تداوم پیروزی‌ها است . پس هوشمندانه مدیریت کنیم . درمناظره ها همگان خوب اعلام نمودند که راهکار برون رفت از وضعیت فعلی ، افزایش تولید است . لیکن بایستی به یاد آورد که پیشینیان هم بر همین موضوع تاکید داشتند لیکن چه شد که به این وضعیت سخت گرفتار شدیم ! آنچه در تولید و افزایش آن مهمتر بنظر می رسد، "بهره‌وری " است و تا زمانی که به علم روز بسیج نشویم ، محال است که تولید ما اثربخش باشد . چه بسا اینکه امروز قاچاق آجیل آن هم به صورت چمدانی با دلار ۲۰واندی هزار تومان به کشور ، صدای تولیدکنندگان آجیل را در آورده است . بسیار جای تاسف دارد محصولی که با یارانه هایی که از جیب مردم تولید می‌شود ، باز هم  به قیمت گرانتر از واردات دربازارمشاهده می شود !

  ادامه مطلب

 • کرونا و جهش تولید

  دو متغیر بزرگ در شروع سال 99 که یکی ویروس کرونا است که اتفاق نادر تلقی می شود و سلامت انسان و تولید را نشانه گرفته است و در صورت پایدارشدن ، موجب حذف بسیاری از انسانها و تولید خواهد شد و دیگری ماموریت ابلاغی مقام معظم رهبری برای نشانه گذاری مدیران کشور جهت شتاب دهی به تولید(جهش تولید).

  ادامه مطلب

 • توسعه ي حمل ونقل جاده اي، توجه ويژه ي مسئولان استان را مي طلبد

  نشست مشترك هم انديشي با موضوع ارتقاي فرهنگ ترافيك و نظارت بر ناوگان حمل ونقل جاده اي با حضور فرماندهان پليس راه استان و مديران اداره كل حمل ونقل و پايانه هاي خراسان رضوي برگزار شد.

  ادامه مطلب

 • ضرورت های مدیریت شهری

  سرانجام انتخابات با تمام دغدغه ها و ويژگيهاي خاص خودش تمام شد و چگونگي عملي شدن چرخش نخبگان را در رقابت سياسي به وضوح مشاهده كرديم . از يك سو نشان از بلوغ سياسي و توسعه يافتگي را به همراه داشت و از سوي ديگر حضور پرشور مردم مشروعيت مردمي نظام را قدرت بخشيد كه يكي از مولفه های مهم امنيت در كشور محسوب مي گردد .

   

  علاوه بر اين آموختيم كه بداخلاقي ها و ناراستي هاي تبليغاتي از معايب آن بود كه اميدواريم از طريق شفاف سازي امور اين فرصت را به مردم بدهيم تا تشخيص راحت تر گردد .

  ادامه مطلب

 • درس آموخته ای از توسعه

  درس آموخته ای از توسعه: ‏
  ‏ ماها تیرمحمد: "مسلمانان باید به یاد داشته باشند که انقلاب صنعتی را از دست دادند. زمانی که کشورهای ‏اسلامی به شدت مشغول این بحث بودند که آیا اسلام را میتوان با مدرنیزم سازگار کرد یا نه؟ هنگامی که آنها ‏سرگرم محکوم کردن یکدیگر در مسایل پیش پا افتاده مرتبط با علم و دین بودند و سرانجام زمانی که کشورهای ‏اسلامی، آن هم در طول سالیان متمادی پیرامون حرمت یا حلیت استفاده از برق در مساجد بحث میکردند ‏اروپائیان با تمام وجود می کوشیدند تا دانش های نو را بکار گیرند.

  ادامه مطلب

توسعه ي حمل ونقل جاده اي، توجه ويژه ي مسئولان استان را مي طلبد

چاپ

نشست مشترك هم انديشي با موضوع ارتقاي فرهنگ ترافيك و نظارت بر ناوگان حمل ونقل جاده اي با حضور فرماندهان پليس راه استان و مديران اداره كل حمل ونقل و پايانه هاي خراسان رضوي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوي؛  مهندس وحدتی فرد مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان در نشست هم اندیشی مدیران ارشد این دو دستگاه اجرایی گفت: مدیریت جامع در نگاه کلان برای توسعه بخش های مختلف مارا موظف می کند به تمامی جوانب کار توجه داشته و در مقابل اتفاقات مسوول باشیم.

وحدتي فرد ادامه داد: با يك برش تاريخي مي توان اينگونه استنباط نمود كه كشور ها گذشته ي يكساني داشته اند ليكن مديريت كشور ها از گذشته تا به امروز باعث شده تا وضعيت فعلي كشور ها با يكديگر بسيار متفاوت باشد .بنابراين آنچه موجب توسعه ي كشور ها خواهد شد،" مديريت" است و لاغير.

وی افزود:به فرمايش امام علي (ع) مسئول معاش شاغلين حوزه ي خودمان باشيم و نمی توانیم به عنوان مسوول کنار بایستیم و بگوییم به ما ارتباطی ندارد، ما باید به نحوی بخش های مختلف حمل و نقل جاده ای را مدیریت کنیم که اولا از فعالیت های غیر قانونی و غیر مجاز جلوگیری کنیم و دوماً به شاغلين  فعال اطمینان دهیم که  در صورت داشتن برنامه و هدف و فعاليت قانوني از حمايت لازم برخوردار خواهند بود .

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان در ادامه با اشاره به افزایش تردد کامیون بدون بارنامه در جاده هاي استان و یا استفاده از يك بارنامه برای چند نوبت  جا به جايي كالا اظهار ناخشنودی کرد و گفت: ما با باید از اشاعه رفتارهای غلط در این حوزه جلوگیری کنیم، يكي از اقدامات موثر براي اقتصادي نمودن فعاليت ها در كشور ، نظارت هاي مداوم و موثر مي باشد.زيرا اگر مي خواهيم اشتغال در كشور  را افزايش دهيم و اگر مي خواهيم سرمايه گذاري در بخش را رشد دهيم بايستي با نظارت دقيق بر رفتار هاي آسيب پذير، زمينه ي حضور قانونمند شاغلين را بيش از پيش فراهم كنيم.

وحدتي فرد مسائله هايي همچون اشتغال و سرمايه گذاري را از مباحث اقتصاد كلان دانست و اضافه كرد: هر يك از بخش هاي  حاكميتي اثر انكار ناپذيري در رشد و بالندگي آن دارند به نحوي كه مي توان اذغان نمود كه اشتغال و سرمايه گذاري در بخش حمل نقل را  من و همه ي همكارانم و تمامي همكاران پليس مسئول هستيم ،ضمن اينكه پيچيدگي دنياي امروز باعث گرديده تا برائت جويي از وظيفه هاي بزرگ و يا صرفاً توصيه هاي اخلاقي، رشد وتوسعه اي را براي بخش به ارمغان نياورد ليكن لازم است تا هر چه سريعتر كاستي ها و نقصان موجود و همچنين فريب كاري و دلال گري هاي بي مورد و هزينه ساز در بخش را مديريت نمود تا كارايي و راندمان بخش افزايش يابد.

 

تماس با ما

88983197