• پنجره ای رو  به افق

    پنجره ای رو به افق

  • هزينه هاي ناوگان حمل و نقل عمومي

    هزينه هاي ناوگان حمل و نقل عمومي

    و تأثير نوسانات بهاي سوخت بر اقتصاد ملي

هيچ چيز به خودي خود خوب يا بد نيست. فكر ما آن را خوب يا بد جلوه گر مي سازد.      امام علي(ع)   خردمند بر سعي و عمل خويش تكيه مي كند و جاهل بر آرزوي خويش       امام علي (ع)   كسيكه در آموخته هاي خود بسيار بينديشد دانش خود را استوار مي سازد و به فهم مطالبي كه نمي فهمد نايل مي گردد      امام علي (ع)   خوشبختي شكل ظاهري ايمان است، تا ايمان و اميد و سخت كوشي نباشد، هيچ كاري را نمي توان انجام داد       هلن كلر   تمام پيشرفتهاي عالمگير خود را مديون تفكر منظم و ياد داشت بردراي دقيق هستم.          اديسون   فكر كردن، سخت ترين كار بشر است.        انيشتين   راحت از رنج طلب، هركه را رنج بيش، گنج بيش.         خواجه عبداله انصاري   راز موفقيت آن است كه شغل را جزء تفريحات قرار دهيم.       مارك تواين   بزرگترين اختلاف بين انسان و حيوان در فهم و درك فكر نيست بلكه در داشتن اراده و اختيار است.       روسو   آنچه مي كنيد شما را بيشتر معرفي مي كند، تا آنچه مي گوييد.         ديل كارنگي   اگر گوينده دانايي نيستي، شنونده پذيرا باش.        امام علي (ع)   افسوس هاي گذشته را در دل خود بيدار مكن كه تورا از استقبال پيروزي هايي كه در پيش داري باز مي دارد.        امام علي (ع)   با حق به صدق، با خلق به انصاف، با نفس به قهر، با كودكان به شفقت، با دوستان به نصيحت، با جاهلان به سكوت، با عاقلان به اشارت و با علماء به تواضع.     خواجه عبداله انصاري   تا تو مرا بدخواهي و خود را نيك نه مرا بد آيد و نه ترا نيك.        خواجه عبداله انصاري   جز راست نبايد گفت هر راست نشايد گفت.         خواجه عبداله انصاري   كسيكه حديث ما را نقل كند تا دل هاي شيعيان (و ساير مردم) از آن قدرتي بگيرد مقامش از هزار عابد بالاتر است.                  امام صادق (ص)   در دنيا لذتي نيست كه با لذت مطالعه برابري كند.         حضرت محمد(ص)   خداوند بوسيله علم اطاعت مي شود و با علم عبادت مي شود. خير دنيا و آخرت با علم است و شر دنيا و آخرت براثر جهل است.       شكسپير    كسيكه خود را از تجربه بي نياز بداند نسبت به عواقب امور نابينا خواهد بود.          امام علي(ع)   از عقل هدايت و راهنمايي بخواهيد تا به رشد و كمال خويش نايل گرديد و از فرمانش سرپيچي نكنيد كه نادم و پشيمان خواهد شد.          حضرت محمد (ص)  

مطالب ویژه

توسعه ي حمل ونقل جاده اي، توجه ويژه ي مسئولان استان را مي طلبد

نشست مشترك هم انديشي با موضوع ارتقاي فرهنگ ترافيك و نظارت بر ناوگان حمل ونقل جاده اي با حضور فرماندهان پليس راه استان و مديران اداره كل حمل ونقل و پايانه هاي خراسان رضوي برگزار شد.

Read more

ضرورت های مدیریت شهری

سرانجام انتخابات با تمام دغدغه ها و ويژگيهاي خاص خودش تمام شد و چگونگي عملي شدن چرخش نخبگان را در رقابت سياسي به وضوح مشاهده كرديم . از يك سو نشان از بلوغ سياسي و توسعه يافتگي را به همراه داشت و از سوي ديگر حضور پرشور مردم مشروعيت مردمي نظام را قدرت بخشيد كه يكي از مولفه های مهم امنيت در كشور محسوب مي گردد .

 

علاوه بر اين آموختيم كه بداخلاقي ها و ناراستي هاي تبليغاتي از معايب آن بود كه اميدواريم از طريق شفاف سازي امور اين فرصت را به مردم بدهيم تا تشخيص راحت تر گردد .

Read more

چاپ

فردا دير است !

با مروري بر انديشه و ديدگاه هاي سه نفر از دانشمندان آينده نگردر قرن گذشته به نام هاي فرانسيس فوكوياما كه ليبرال دموكراسي را نقطه پايان تكاملي حكومت بشري عنوان مي نمود و ساموئل هانتينگتون كه نظريه برخورد تمدن ها را مطرح مي كند و الوين تافلر كه تمدن جديدي را براي قرن 21 پيش بيني نمودند؛ تماماً حكايت از يك حالت فوق العاده پيش روي قرن حاضر داشت.دراين راستافريدمن تحليلگرسياست بين الملل نيزاعلام مي كندكه"چيزي درحال رخ دادن است" وازشروع پديده ي "بي نظمي" يا"تغييربزرگ"خبرمي دهد.پال گيلدينگ يكي ازدانشمندان محيط زيست هم ازوقايع اخيردنيابه عنوان"بي نظمي بزرگ"نام مي برد.
با كمي تأمل و فارغ از مسايل ايدئولوژيك و مبنايي آنچه كه در قرن حاضر مشاهده مي شود، وضع اسف بار مديريت جوامع ‌‌(توسعه يافته و كمتر توسعه يافته) در ابعاد مختلف اقتصادي، سياسي، نظامي، اجتماعي و فرهنگي و دل نگراني شديد مردم از وضع موجود و آينده پيش رو است. بدون ترديدسرعت بالاي تغييرات درشروع هزاره سوم وحجم انبوهي ازمسايل جديددردوسطح جهاني وملي مديريت كلان كشورهاوجهان رابه چالش كشانده است.به نحوي كه اين موضوعات باعث شده تانظام برنامه ريزي وهمچنين پيش بيني هاي برنامه ريزان وپيش گويي هاي آنان درهاله اي ازابهام براي مديران قرارگيرد.

ادامه مطلب

تماس با ما

88983197